Návšteva u zubára

Zubár je postrachom mnohých obyvateľov krajiny. Ak máte termín u zubára, obávate sa ho a najradšej by ste tam ani len nešli. Tento stav zažíva mnoho ľudí. Nebojte sa, nie ste jediný. Už máte termín k vášmu zubárovi? Nezabúdajte na pravidelné preventívne prehliadky, na ktoré by ste sa mali objednávať aspoň raz ročne. Tehotným sa odporúčajú až dve preventívne prehliadky za obdobie tehotenstva. Počas tehotenstva sa veľmi zuby kazia, čo môže byť príčinou vzniku zubných kazov, ktoré by ste si neskôr mali nechať urobiť. Kaz nie je dobrým spoločníkom a veľakrát aj bolí. Bolesť zubov je tá najhoršia bolesť. Preniká vám až do hlavy, kedy si už potrebujete dať nejaký liek na zmiernenie bolesti, či už hlavy alebo zubov.

zubné ošetrenie

Ja chodím k zubárovi veľmi často. Momentálne aj na preventívnu prehliadku, každé štyri mesiace na dentálnu hygienu a aj na opravu zubných kazov alebo enda. Teraz som viac u zubára ako doma. Už si tak pripadám. No, chcem mať svoje zuby v poriadku, takže časté návštevy sú nutnosťou. Potom budem mať pokoj. Á, aby som nezabudla. Teraz som bola na trhaní dvoch zubov múdrosti. Tých zadných horných. Avšak ako veľmi som sa toho obávala, o to jednoduchšie a bezbolestnejšie to nakoniec bolo. Obidva zuby som mala vytrhnuté za päť minút. Ani som neverila, že by to nakoniec mohlo byť také rýchle a jednoduché. Našťastie nemuseli ísť von chirurgickým zákrokom.

kreslo u zubára

Aby mal zubár všetky potrebné veci, musí mať ambulanciu vybavenú zubnou technikou. Zubná technika mu slúži práve na to, aby mohol trhať zub, opravovať kaz alebo aj vykonávať bežné preventívne prehliadky svojim pacientom. Má sa postarať o váš krásny úsmev. Ja mám to šťastie, že môj švagor je zubár. Takže nechodím k cudziemu človeku, ktorého by som sa obávala. Zubné prehliadky sú dosť nepríjemné a trvajú aj pol hodinu. Ak potrebujete opraviť kaz, tiež u zubára počítajte s pol hodinou až hodinou, ktorú tam strávite. Zubár musí mať vo svojej ambulancii pohodlné kreslo, kde usádza svojich pacientov. Tam na nich zapne svetlo, pri ktorom vždy si musím zatvoriť oči. Aspoň nevidím, čo mi zakaždým robí v ústach.