Aká je alternatíva murovaného domu

Nie je stavba ako stavba

V dnešnej dobe máme rôzne možnosti ako prísť k vlastnému bývaniu. Rozhodujúcim je určite cena, lokalita a občianska vybavenosť. Rýchlosť ale tiež hrá dôležitú úlohu pri stavbe domu snov. Klasické murované domy rovnako ako aj mobilné domy majú svoje pozitíva aj negatíva. Pozrieme sa na hlavné rozdiely týchto stavieb a ich možností.

Murovaná klasika

Tehla sa v stavebnom odvetví využíva viac ako sto rokov. Murované domy sú známe svojou životnosťou. Výstavba murovaného domu je ale časovo náročná a rozhodne drahšia ako mobilná verzia. Cena murovaného domu môže byť vyššia aj o 20 percent. Murované domy majú vyššiu termoizolačnú vlastnosť. Rovnako ako aj zvukovoizolačné vlastnosti sú vyššie. V prípade, že sa rozhodnete svoju nehnuteľnosť predať, bude mať vyššiu hodnotu. Treba ale myslieť na to, že murované domy potrebujú náležitú opateru. Po rokoch užívania a rôznych vonkajších aj vnútorných vplyvov, je potrebné aj murované domy rekonštruovať. Tieto rekonštrukcie môžu byť náročnejšie časovo aj finančne. Rovnako ako treba zabezpečiť dom pred útokmi vlhkosti – tej v priestoroch domu. Trvácnosť stavby je len taká dobrá ako technika jeho stavby. Ak pri hrubej stavbe a následných dokončovacích prácach nebol dodržiavaný správny postup a časové rozostupy, je viac ako isté, že potreba rekonštrukcie či opráv príde skôr ako sme si mysleli.

Tehla sa využíva cez sto rokov

Mobilný ale dokonale funkčný

Pôvodne tieto verzie domov slúžili hlavne na rekreáciu. Postupom času a zdokonaľovaním materiálov sa z mobilných domov stali plnohodnotné celoročne obývateľné jednotky. Vynikajú svojou flexibilitou. Je jedno či budú slúžiť na celoročné bývanie, prechodné bývanie pre hostí či ako rekreačné domy určené pre oddych.

Efektivita je dnes dôležitá. A práve ju využili pri tvorbe celoročných verzií mobilných domov. Pri výbere budúceho domu je dôležitá nielen vstupná investícia ale aj celkové náklady na prevádzku domu. Montované domy sú efektívnejšie pri užívaní energie. A teda aj mesačné náklady sú nižšie a úspornejšie.

Mobilné domy sú moderne zariadené

Vlastníte malý pozemok a nechcete rozhadzovať peniaze ale využiť ich rozumne a pritom neprísť o kvalitu? Tento typ bývania sa Vám zapáči. Pre svoju jednoduchosť, variabilitu, efektivitu a úsporu prostriedkov v energeticky nestálej budúcnosti.

Kým samotná stavba murovaného domu môže trvať veľmi dlho, mobilný dom Euro-mobilnedomy je postavený za zlomok času a peňazí. Výzor mobilného domu je moderný s použitím tradičných materiálov a presných postupov. Cena je iba na kupujúcom. Odvíja sa hlavne od veľkosti domu, vybavenia či špeciálnych úprav. Nie je ničím novým aplikácia vonkajšej fasády či dostavba funkčnej terasy.