Oblečenie teenagerov

Čo v dnešnej dobe znamená pekne sa obliecť? Denne vidíme teenagerov v rôznych oversize a roztrhaných kusoch oblečenia bežne, v ktorých chodia do školského zariadenia alebo do mesta. Deti výdavame v teplákových súpravách. Dospelí nosia buď športové alebo elegantné oblečenie, podľa toho, kto má aké rád. Avšak, naozaj sa vieme pekne obliekať? Odpoveď nie je taká jednoznačná. Na ulici bežne stretnem dôchodkyňu, ktorá má na sebe oblečené oblečenie vhodné pre mladých, alebo oblečenie vo výrazných farbách. Avšak, pre dôchodkyne to je už neprimerané sa takto nevhodne obliekať.

 

oblečenie na každý deň

 

Teenageri nosia módu podľa svojich spolužiakov. Nechcú sa od nich líšiť. Veľakrát ich v móde napodobňujú. Ak navštívim nákupné centrum s množstvom obchodov s oblečením, ani sa nečudujem, pre čo sa nevedia vhodne obliecť. Teraz je iná doba ako voľakedy. Mňa moja mama vždy do školy obliekala slušne. Nechcela, aby som chodila v roztrhanom či špinavom oblečení. Vždy sme mali veci opraté a vyžehlené. No, keď vidím dnešných teenagerov, až sa mi chce plakať. Nevkusné a roztrhané kúsky oblečenia si už priamo zakúpia v obchode s oblečením. Prečo sa predáva tovar, ktorý už na prvý pohľad vyzerá katastrofálne?

 

modelka

 

No dôvod je jednoduchý. Tento tovar je lacný a mnohí teenageri nemajú veľa peňazí k dispozícii, aby navštívili kvalitné luxusné obchody s oblečením. A potom to tak vyzerá. Deti chodia vo vyťahanom oblečení od narodenia. Tovar dostupný v kamenných predajniach by mal kontrolovať nejaký úrad. Samozrejme, že keď vidíme plno čínskych produktov, ani sa nedivíme, že si to niekto zakúpi. A ešte sa vystatuje, že ako sa obliekol in. V dnešnej dobe si na seba môžete obliecť naozaj čokoľvek a budete vyzerať naozaj štýlovo. Je to škoda, že ľudia sa prestali zaujímať o kvalitu vecí, ale uprednostňujú ich kvantitu. Čím je tovar lacnejší, tým je aj nekvalitnejší.

Podobné príspevky