Dizajn je realizáciou kreativity

Dizajn sa dostáva pomaly do mnohých oblastí života i priemyslu. Kým kedysi boli novinkou skôr technológie, dnes už sa zaoberáme nielen skvelými, kvalitnými a modernými technológiami, ale aj prestížnym dizajnom. Podľa toho, o ktorej sfére života sa bavíme, podľa toho sa odvíja aj dizajn. No niektoré tendencie sa môžu prelínať aj v rôznych oblastiach života alebo priemyslu. Povedzme dizajn automobilov a smartfónov je trochu iný ako dizajn šiat a oblečenia, ale určité tendencie a črty tam môžu byť spoločné, napríklad taký minimalizmus.

plastové dvere

Minimalizmus sa dostal naozaj do rôznych sfér dizajnu. Spôsob života, ktorý sa snaží vlastniť len nevyhnutný počet vecí, je jednoduchý, praktický a spätý s prírodou o niečo viacej. Preto sa aj dizajnový štýl v mene minimalizmu stal typickým práve podobnými črtami. Jednoduchosť, čisté línie, tvary ale zároveň niečo čo tento štýl oživí, možno práve inšpirované prírodou, ako sú zemité farby. Toto všetko sa navzájom prelína a dokáže ovplyvňovať to, čím sa obklopujeme a to čo nás obklopuje zase vytvára určitú atmosféru a pocity. Dizajn v oblasti bývania je dnes tiež veľmi dôležitý. Od toho akú si zvolíme podlahu, až po detaily na výzdobu priestoru.

dvere

Do dizajnu zapadajú mnohé prvky, napríklad aj okná alebo plastové dvere a mali by spolu ladiť a byť v harmónii v rámci celého návrhu. Dnes si dizajn získal svoje miesto v spoločnosti a dáva nám určitý zážitok, nech už je to čokoľvek a tento zážitok a pocit zase ovplyvňuje atmosféru. To všetko sa navzájom dopĺňa a pracuje v prospech alebo menší komfort osôb, ktoré sa napríklad v danom priestore zdržujú. Tak, ak plánujete nejaký ten redizajn, určite dajte aj na harmóniu priestoru a celkovú energiu, nielen na to, koľko čo stojí. Rekonštrukcia príliš starých priestorov alebo len ľahká obnova, ktorá zachová aj autentické retro prvky dokáže priestoru doslova vdýchnuť nový život.

Podobné príspevky