Zoznámte sa so svetelnými led pásikmi RGB

Ak sa pozrieme na tematiku dnešného osvetlenia, určite nesmieme zabudnúť spomenúť relatívne moderný a aktuálny prvok, akým sú RGB led pásiky.
V stručnosti si vysvetlime skratku RGB, ktorá symbolizuje anglické výrazy Red, Green, Blue (červená, zelená, modrá). Ide o technológiu, ktorá dokáže poskytnúť tri farby osvetlenia v jednom zariadení. Konkrétnejšie ide o to, že ak spojíme červenú, zelenú a modrú farbu, vznikne nám farba, akú náš zrak považuje za bielu. Biela farba je symbolom súčasných led osvetlení, avšak technológia RGB nám túto farbu umožňuje „rozkrájať“ na tri konkrétne časti. Tým pádom poskytuje možnosť pohrať sa s efektami a striedať tieto farby podľa nálady, respektíve regulovať ich a tvoriť zaujímavé prostredie tam, kde sú tieto pásiky umiestnené.

LED, led pásiky na stole, farebné.jpg

Umiestnenie RGB led pásikov dopraje lepšiu viditeľnosť, ale ide predovšetkým o nápaditú dekoráciu a ideálny prvok k podsvieteniu rôznych objektov či predmetov. O tento typ svetelných produktov v súčasnosti nie je núdza , ale skôr naopak. Využívajú sa čoraz častejšie takisto v bežných domácnostiach a k rôznym účelom, čím rastie záujem o RGB pásiky a ich zastúpenie na dnešnom trhu s osvetlením led https://www.ledprodukt.sk/.

Diódy LED, kométa, výzdoba, dekorácia.jpg

RGB led pásiky, respektíve ich diódy a svetlo žiarenia je následne vhodné regulovať diaľkovo, a to využitím diaľkového ovládača, čím je celý princíp naozaj praktický a umožní vám zmeniť štýl či farbu osvetlenia prakticky vždy, kedy to uznáte za vhodné. Stačí pohyb na diaľkovom ovládači a razom sa farba ako aj rytmus žiarenia zmení, čím dodá úplne nový zážitok.
Pásiky sa pritom dajú umiestniť takmer všade vďaka ich štíhlemu dizajnu a najmä v prípade, ak ide o samolepiaci typ. Navyše je možné ich nastrihať podľa vlastných potrieb a uváženia, avšak len po častiach, ktoré sú jasne označené a oddelené, aby sa pri strihaní nepoškodili diódy.

Podobné príspevky