Dnes už by sme iba ťažko našli novostavbu bez použitia hliníkovej presklenej konštrukcie

Prepojenie funkčnosti a nápaditosti môže viesť k veľmi zaujímavému a originálnemu dielu, v architektúre sú to hlavne novopostavené budovy, na výstavbu ktorých je možnosť používať najmodernejšie materiály s perfektnými vlastnosťami podľa najnovších poznatkov vedy a techniky. Takto vznikajú hlinikove fasady dizajnovo odvážne, ale funkčné stavby. Každá stavba je posudzovaná najskôr podľa fasády, jej tvaru, farebného riešenia a štýlu, akým je skonštruovaná. To sú základné body pri tvorbe novostavby, preto sa značný dôraz kladie práve na jej vizuálne prepracovanie, k čomu dopomáhajú aj hliníkové fasádne systémy napríklad od firmy ALUPROF. Ponúkajú prepracované systémy a konštrukčné prvky fasádnych systémov na každú stavbu, najčastejšie sú to však banky, autosalóny, hotely či kancelárske priestory a podobne.

Veľká sklenená plocha zaistí veľa svetla

Presvetlenie budov či jednotlivých priestorov v nich je úlohou sklenených konštrukcií alebo fasádnych systémov, ktoré sa využívajú na vytvorenie priaznivého pracovného alebo obytného prostredia s nutnosťou zabezpečenia prieniku svetla do vnútra budovy. Fasádne hliníkové systémy spoločnosti ALUPROF majú svoje zastúpenie takmer v každom type budovy, najčastejšie v nich nájdeme použité priečkové alebo stĺpikové systémy.

Vodorovné a zvislé delenie fasády

Individuálne riešenia takisto nie sú prekážkou, ktorú by produkty tejto spoločnosti nezvládli. Patria medzi najkvalitnejšie, majú „neokukaný“ dizajn, dlhú životnosť, ich spracovanie je kvalitné, pomáhajú so šetrením energie, dokonalo izolujú a ich údržba je pomerne jednoduchá a lacná. Okrem spomínaných typov za zmienku stoja aj modulové či štrukturálne systémy. Ich výsledkom sú systémy s označením MB-SR50N A, MB-SR50N EFEKT, MB-SR50N HI+, MB-TT50. MB-SR50N EFEKT je kotvená bodovým spôsobom, má štrukturálnu podobu a ponúka zvýšenú tepelnú izoláciu. Umožňuje vytvoriť hladkú sklenenú plochu, ktorá sa dá rozdeliť pomocou horizontálnych a vertikálnych línií so šírkou 20mm. Konečný výsledok je veľmi pôsobivý.

Podobné príspevky