Oslavy sú super

Už ste niekedy plánovali oslavu? A bavilo vás to? Keď žil ešte môj dedo, tak sme oslavovali stále narodeniny na chate. Pozvala sa celá rodina. Pamätám si, ako sme to chystali vždy s mojou babičkou. Pohostenie, jednohubky, občerstvenie a také tie veci ako je normálne jedlo, torta, chipsy, ovocie a zelenina, zeleninový šalát. Jednoducho samé dobroty. A viete, ako sa prevážalo ovocie a zelenina? Práve v tej prepravke na ovocie a zeleninu. A práve tieto prepravky nám všetkým veľmi uľahčili prácu. V nich sa dalo prevážať autom snáď čokoľvek. Ich výhoda bola tá, že boli skladacie a tak ani nezabrali veľa miesta v aute a to si všetci pochvaľovali.

s

Väčšinou tých vecí na oslavu bolo veľa a prepraviek logicky tiež. Pamätám si to ako keby to bolo včera. Naše oslavy ale neboli iba o tom, že sme oslavovali niečie narodeniny. Bolo to trochu niečo viac. Tie chvíle, kedy sme sa schádzali ako celá rodina, rozprávali sme sa, tancovali sme, dedo a strýkovia hrali na gitaru a spievali sme… nejako to jednoducho nejde zabudnúť. Som fakt šťastná, že mám takú úžasnú rodinu a že som toto všetko mohla prežiť. Dedo už síce bohužiaľ nežije a ani druhý dedko, ale aj tak si na nich vždy spomeniem. A zapálim im sviečku. Vždy. Nikdy nezabudnem na oboch.

s

Boli to úžasní inšpiratívni ľudia, v ktorých som videla veľký vzor. Bola som neskutočne šťastná, že práve s nimi som sa poznala. A mám ich stále v srdci. Pravidelne im chodím zapaľovať sviečku aj na hrob. Vždy spomínam na to, čo sme spolu prežili a občas mi to príde, ako keby to bolo včera. A človek tie nádherné spomienky jednoducho len tak z hlavy aj tak nevymaže. Preto buďte šťastní za každý deň, keď máte všetky v rodine v pohode a zdravé. Nikdy totiž neviete, kedy ich uvidíte naposledy. A práve rodina je tá najdôležitejšia vec, čo človek môže mať. Nič dôležitejšieho nie je.

Podobné príspevky