Matrac

Matrace do postele sú často diskutovaná téma. Aj keď všetci dobre vieme, aký je spánok pre naše zdravie dôležitý, kvalitu nášho matraca riešime málokedy. Jednoducho prídeme do predajne a vyberieme si matrac podľa odporúčania alebo podľa ceny. Nie vždy nám však matrac sadne. Už len samotná tvrdosť býva problémom. Pokiaľ nám vyhovuje mäkší matrac, na tvrdom povrchu nebudete spokojný. Ak už však zaplatíme za matrac desiatky či dokonca stovky Eur necháme si ho, aj keď nie je úplne podľa našich predstáv. Vedeli ste však ako môže zle zvolený matrac ovplyvniť vás spánok? V prvom rade by ste mali vždy dbať na životnosť matraca do postele. Aj keď je matrac finančne drahšia záležitosť, určite by ste nemali spávať na vyležanom, opotrebovanom matraci. Vyležaný matrac vám môže spôsobiť bolesti chrbtice a dokonca aj deformáciu. Preto vždy, keď sa vám už váš matrac nezdá v 100% stave, vymeňte ho. Ušetrite si tak množstvo problémov.

matrac

Typy matracov

Matrace do postele sú vyrábané z rôzneho materiálu a tým získavajú aj rôzne vlastnosti. Pre mnohých je rozhodujúcim faktorom tvrdosť matraca. To či potrebujete matrac tvrdý alebo mäkký si najlepšie musíte odskúšať na vlastnom tele. Dôležité je tiež poznať štruktúru vášho matraca. Zatiaľ čo jeden preferuje pružinové matrace, iný nedá dopustiť na penový matrac.

posteľ

Veľmi obľúbená je memory pena, ktorá sa dokonale prispôsobí vášmu telu. Preto je aj obľúbená, máte pocit, že spíte na obláčiku. Ešte dôslednejší pri výbere matraca by mali byť ortopedický pacienti, pre ktorých sú vhodnejšie skôr taštičkové matrace. Obsahujú pružinky obalené výplňou. Taktiež veľký dôraz na výber matraca je v prípade alergikov. Aj keď b dnešnej dobe je väčšina matracov vyrábaná práve z Aloe vera alebo kokosového vlákna, ktoré sú vhodné aj pre alergikov. Všetky matrace od lacných po luxusné, ako aj ortopedické nájdete na segum.sk.

Podobné príspevky